Všetko bolo proti nám, povedal Mourinho po debakli United s Chelsea

Manažér Manchestru United José Mourinho prežil nevydarený návrat na štadión Chelsea, kde v nedeľňajšom šlágri anglickej ligy s “Červenými diablami” utrpel debakel 0: 4. Podľa portugalského kouča bolo všetko proti jeho tímu už od prvej minúty, kedy otvoril skóre Španiel Pedro.

“Ak by šlo vymazať neuveriteľné defenzívne chyby, tak sme podali dobrý výkon. Výborne sme pracovali s loptou, vytvárali si šance a pološancí a tlačili súpera. Podľa toho by to bol veľmi nespravodlivý výsledok, “ povedal novinárom Mourinho.

” Lenže chyby vymazať nemožno a tú prvú sme urobili už po 30 sekundách hry. Takže od tej chvíle bolo všetko zle a všetko proti nám. Chelsea bola tam, kde chcela byť.Vždy, keď sme boli blízko zníženie, nás potrestali z rýchleho protiútoku, “ doplnil rodák zo Setúbalu.

Mourinho pri prvej návšteve bývalého klubu utrpel svoju najťažšie porážku v rámci Premier League. Horšie prehru počas kariéry zažil len v roku 2010, kedy jeho Real Madrid podľahol 0: 5 úhlavnému rivalovi Barcelone.

“Fanúšikovia nás neuveriteľne podporovali po celých 90 minút. Sú samozrejme sklamaní. Mrzí ma to a ako šéf kabíny sa im musím ospravedlniť. Na to je jediná odpoveď – tvrdo trénovať a ďalej bojovať, “ vyhlásil Mourinho.

Ambiciózny United, ktorí v lete mohutne posilňovali, po deviatom kole strácajú zo siedmeho miesta tabuľky šesť bodov na vedúci trojicu Manchester City, Arsenal, Liverpool. “Sme šesť bodov od čela ligy, nie šestnásť.A tri alebo štyri body za prvé štvorkou, čo je blízko. Navyše máme za sebou ťažké zápasy. Vôbec nehovorím, že nadchádzajúce stretnutie sú jednoduché, ale súpera zo stredu tabuľky ako Burnley, Swansea, Sunderland a Middlesbrough musíme poraziť, “ upozornil Mourinho.

Odmietol osvetliť situáciu, ku ktorej došlo tesne po záverečnom hvizde na Stamford Bridge, keď pri podaní rúk niečo vehementne šepkal svojmu talianskemu náprotivku Antoniovi Contemu. Podľa médií si Mourinho sťažoval na to, že za stavu 4: 0 kouč Chelsea povzbudzoval divákov k väčšej aktivite, a tým United ponížil.

< p> “Hovoril som s Conte, nie s vami. Nie som typ človeka, ktorý sem príde a pretlmočí osobný rozhovor.Zostane to medzi mnou a Antoniom, ak sa o to nebude chcieť podeliť on, “ uviedol portugalský tréner.