S Nórskom nás čaká maturita, musíme ísť za góly, hovorí Jarolím

Kvalifikačné stretnutie s Nórskom bude podľa trénera Karla Jarolíma pre reprezentáciu ako skladanie maturity. Moc dobre si uvedomuje, že tím musí predovšetkým začať strieľať góly. Preto premýšľa hlavne o tom, ako tím strelecky prebudiť, keď sa reprezentanti gólovo výraznejšie nepresadzujú ani v kluboch.

“Trikrát sme nedali gól a to je alarmujúce. Všetci si to uvedomujeme. Proti Nórsku to bude maturita. Ak chceme myslieť na postup, tak musíme uspieť. A to znamená dať góly, “ povedal Jarolím na dnešnej tlačovej konferencii. “Musíme hrať v útoku inak a ísť si za góly,” dodal.

Do útoku nominoval Patrika Schick zo Sampdorie Janov a Milana Škodu zo Slavie.Je pripravený cez víkend ešte aspoň jedného útočníka povolať a vzhľadom k ofenzívnemu trápeniu zvažuje aj prekvapivé možnosti. V hľadáčiku má plzeňského útočníka Michaela Krmenčíka a ofenzívneho záložníka Michala Škodu z Brna.

“Michal Škoda ma prekvapil, niektoré zápasy som videl. Je to hráč, ktorý má šancu. Medzi náhradníkmi je aj Krmenčík. uvidíme, aký bude stav ostatných hráčov. Je to jeden z variantov, “ pripustil Jarolím.

Dokonca uvažuje aj o tom, že by skúsil prehovoriť k reprezentačnému návratu Sparťana Davida Lafata. “Uvidíme, aký bude stav medzi útočníkmi. Zatiaľ neviem, ako by na to Dávid zareagoval, že by nám v mimoriadnej situácii vypomohol. On vie tie góly dávať, to preukazuje dlhodobo.Keby sme ho mali v zápasoch so Severným Írskom a Azerbajdžanom, tak by sme sa teraz mohli usmievať. Chuť ho osloviť mám, môže k tomu dôjsť, “ vyhlásil kouč na adresu tridsaťpäťročného kanoniera.

Dnes oznámil v nominácii osemnásť mien, ďalších päť hráčov má Jarolím v pláne ešte povolať. Uvažuje o tom, že by na prípravný duel s Dánskom vzal aj niekoho z dvadsaťjednotky, ktorú o štyri dni skôr čaká zápas v Portugalsku. “Chceme skúšať aj ďalších hráčov a vidieť je na úrovni áčka,” povedal Jarolím.

Medzi náhradníkmi má z dvadsaťjednotky napríklad slávistického záložníka Antonína Barak.Svojimi výkonmi v talianskej lige si hovorí o šancu aj Jakub Jankto z Udine. “Barák podáva dobré výkony a je produktívny,” uviedol kouč.

Práve produktivita mu v reprezentácii chýba. “Stále to tam hráčom nepadá, samozrejme treba asistencia Jirky Skaláka v Brightone sú potešujúce, ale potrebujeme hlavne nájsť strelca. Aj Jirkovi by pomohlo, keby sa aj trafil. Asi mu viac vyhovuje hrať zľava ako v Brightone, ale tam my máme hráča. Viem, že je schopný hrať aj sprava, “ dodal šesťdesiatročný kouč.