S bodom musím byť spokojný, hodnotil remízu v Liberci Habanec

Liberec aj Brno v novej ligovej sezóne stále čakajú na víťazstvo, keď v 4. kole uhral vo vzájomnom zápase pod Ještědom len bezgólovú remízu. Brno tak získalo len bod aj vo svojom treťom vystúpení nového ročníka, Liberec pridal k dvom prehrám druhú remízu.

Liberec úvod ligovej sezóny obetuje postupu do Európskej ligy, preto tréner Jindřich Trpišovský šetril takmer všetkých hráčov, ktorí nastúpili vo štvrtkovom dueli 4. predkola s Larnaky. Vôbec prvýkrát sa tak do zostavy dostala aj nová skúsená posila Latka.

“Nastúpili sme v kombinovanej zostave vzhľadom k nášmu programu. A prvý polčas nás to ovplyvnilo. Boli sme málo nebezpeční.Ale hráči si s tým poradili, najmä Martin Latka, ktorý s nami mal len pár tréningov, “ povedal Trpišovský. ” Bolo nejasné, v akej zostave Liberec nastúpi. Nakoniec od základu zmenili zostavu. Robia všetko pre to, aby vo štvrtok prešli do Európskej ligy, “ doplnil brnenský kouč Svatopluk Habanec.

Na hre Severočechov boli zmeny poznať a ťažko sa presadzovali. Dlho tak jedinú vážnejšiu šancu mala Brno, keď Řezníček unikal obrane, ale vystrelil mimo bránu.

Po polhodine hry zahrozil ale aj Liberec. Po Hadaščokově centre sprava sa vo vápne presadil Baroš, jeho strelu ale zastavila tyč brnianskej bránky.

Aj po zmene strán sa hralo hlavne v strede poľa a diváci sa na tribúnach nudili. Oba tímy sa dostávali skôr len na náznaky. Až v 74.minúte prišiel vzruch a hneď mohol Liberec rozhodnúť. Lenže Bartošák z malého vápna netrafil odkrytú bránku a jeden z brnenských obrancov zachránil hostí od inkasovaného gólu.

“Druhá polovica už bola v našej réžii, ale pri Zavar sme nedokázali nič dotlačiť do bránky. Vrchol zmaru bol, keď sme akciu troch na jedného zakončili do jediného obrancu. Celkovo ale musím hráčov pochváliť za výkon. Bojovali, dreli a dali do toho maximum až na jedného striedajúceho hráča. Bola tam však impotentnost, ktorá nás pripravila o tri body, “ hodnotil Trpišovský.

“Jednoducho sme nepremenili už po niekoľkýkrát svoje šance. triafa sa len zo štandardky, chcelo by to tiež gól z hry.Trápi nás však kŕč v zakončení a trocha športové smoly, “ dodal.

Nakoniec tak mohlo so všetkými bodmi odchádzať Brno, ale aj to svoju veľkú šancu nevyužilo, keď Pašek svoju hlavičkou len nechal vyniknúť brankára hladkého. Ten navyše vzápätí zlikvidoval aj strelu Vávru.

“V závere nás navyše podržal brankár, to by sme si inak vypili kalich horkosti do dna,” pripustil Trpišovský. ” v druhej polovici mal Liberec tlak, my boli v obrannom vale. Záver potom bol hektický na oboch stranách. Domáci mali dve tutovky, my šancu a pološancí. Nakoniec asi spravodlivá remíza a musím byť s bodom spokojný, “ doplnil Habanec.