Musíme na Euro zabudnúť, povedal kouč Portugalcov po úvodnej prehre

Úradujúci európski šampióni z Portugalska nezvládli vstup do svetovej kvalifikácia a vo Švajčiarsku prehrali 0: 2. Podľa trénera Fernanda Santosa musí jeho futbalisti zabudnúť na zlaté Euro, ak chcú byť úspešní aj v bojoch o MS 2018.

Švajčiari v Bazileji rozhodli už v úvodnej polhodine, v ktorej sa trafili Breel emboli a Admir Mehmedi. Portugalsko bez zraneného kapitána Cristiana Ronalda odpoveď nenašlo. ​​

“Inkasovali sme z jediného momentu, kedy bol súper blízko našej bránky. Potom sme sa stiahli a dovolili Švajčiarsku vyhrávať osobné súboje. Európsky šampionát musí byť zabudnutý, “ povedal po utorňajšom zápase Santos.

Až tretíkrát v histórii noví majstri Európy hneď v úvode ďalšej kvalifikácia prehrali.Predtým sa to v roku 2004 stalo Grécku a v roku 1965 Španielsku. Portugalci neuspeli prvýkrát po 14 súťažných dueloch a dvoch rokoch.

“Neboli sme tak silní ako obvykle. V kvalifikácii sa toto nesmie stávať,” vyhlásil Santos, ktorého tím v júlovom finále ME zdolal po predĺžení domáci Francúzsku 1: 0 a vybojoval premiérové ​​kontinentálne zlato v histórii.

Santos bol spokojný so zlepšením v závere, kedy sa hostia dostali do niekoľkých príležitostí a Nani v 82. minúte trafil tyčku. “Keď sme prehrávali 0: 2, snažil som sa zmeniť niekoľko vecí a hrať s dvoma útočníkmi. Mali sme gólové šance, ale mohli sme si ich vypracovať aj viac,” konštatoval šesťdesiatjedenročný kouč.

“V záverečných fázach Švajčiarsko len bránilo.My si vytvorili veľké šance až v posledných minútach, kedy sme hrali viac srdcom. Keby sme dali gól, mohli sme sa vrátiť do zápasu, “ doplnil Santos.

Švajčiarsky kouč Vladimir Petkovic mal z výhry radosť, ale snažil sa ju nepreceňovať. ” Teraz môžeme oslavovať, ale ďalší deň budeme opäť nohami na zemi. Stále zostáva deväť zápasov, “ upozornil päťdesiattriročný tréner.

” S týmto výsledkom sa dostaneme do správ v Európe, pretože sme porazili úradujúci šampiónmi. Z každého pozitívneho výsledku je v tejto krajine eufórie. Tento zápas bol dôkazom, že dokážeme so silnými tímami nielen súperiť, ale tiež je porážať, “ dodal Petkovic.