Môžeme dať jesene menšie ružové okuliare, povedal kapitán Pokorný

Kapitán Lukáš Pokorný odohral vinou zranenia v tejto sezóne v Európskej lige len päť zápasov a futbalisti Liberca vo všetkých zvíťazili, navyše štyrikrát s nulou. Obrana v pohároch pod jeho vedením už 443 minút neinkasovala a dvadsaťtriročný stopér by bol rád, keby sa sériu podarilo natiahnuť aj vo štvrtok v dueli 6. kola základnej skupiny na pôde PAOK. Tam sa Liberec pokúsi čiastočne napraviť nevydarený ligový jeseň, po ktorom je len dva body od zostupu.

“Všetci sme radi za tento zápas, že ho môžeme odohrať, že sezóna pre nás neskončila ligovú porážkou v Jihlave. Máme možnosť to ešte trochu odčiniť, aj keď jeseň sa nebude hodnotiť pozitívne.Môžeme tomu dať menšie ružové okuliare, keby sme postúpili, “ povedal na tlačovej konferencii Pokorný.

” Musím povedať, že po porážke vo Florencii už sme príliš neverili. Ale výhrou doma nad Karabachom sme sa dostali do pozície, že tá šanca mi nepríde nereálna. Musí sa zísť viac vecí, ale ja tomu furt verím. Dúfam, že budeme odlietať s postupom, “ prial si Pokorný.

Jeho celok potrebuje k postupu vyhrať a zároveň dúfať, že Karabach v súbežne hranom dueli prehrá s Fiorentinou. ” Pre nás je dôležitejšie, čo sa bude diať tu na štadióne, čo dokážeme ovplyvniť. Čo sa bude diať tam, to si necháme asi až po konečnom hvizde.Ja to počas zápasu nebudem chcieť vedieť, “ uviedol Pokorný.

Teší sa na fanúšikov PAOK, ktorí sú neslávne preslávení svojimi excesmi. ” Hneď keď nám nalosovali PAOK, všetci sme pozerali na youtube. Videli sme veľa záznamov, fanúšikovia tu predvádzajú veľké veci. Hrozne sme sa na to tešili a dúfali, že v poslednom zápase o niečo pôjde. Že budeme hrať o postup, aby ich prišlo čo najviac. To sa vyplnilo. Môže nám to pomôcť ako na Hajduku, “ zaspomínal Pokorný na minuloročnú výhru v Splite.

V tejto sezóne Európskej ligy odohral Pokorný štyri víťazné zápasy predkola a posledný duel s Karabachom, ktorý skončil 3: 0 . “Je možné, že nám európsky štýl futbalu sedí viac, že ​​toľko nedobýváme.Vo väčšine stretnutia sme ako outsider, možno nám tá pozícia svedčí viac. Už aj vlani sme mali v pohároch dobrú bilanciu, “ povedal Pokorný.

Liberec v Solúne čaká v súčte s predchádzajúcim Pohárom Intertoto jubilejný 100. pohárový zápas. ” Ja si pamätám ten s druhým súperom Liverpoolom. Bol som na tribúne s rodičmi a nemal som miesto, takže som musel sedieť na kolenách, aby ma tam vôbec pustili. Tú dobu asi nikto nečakal, že takáto séria sto zápasov sa podarí v tak krátkej dobe, “ zaspomínal Pokorný na zápas zo sezóny 2000/01.