Karviná myslí po návrate do ligy v prvom rade na záchranu

Hráči Karvinej sa po 17 rokoch vracajú do najvyššej súťaže s jediným cieľom – zachrániť sa. Víťaz druhej ligy do sezóny vstupuje na novom štadióne už len ako MFK Karviná bez svojho titulárneho partnera OKD, ktorý v dôsledku svojej aktuálnej finančnej situácie po siedmich rokoch obmedzil objem marketingové spolupráce a opustil názov klubu.

Znížená podpora OKD by klubu nemala spôsobiť existenčné problémy. “Veríme, že sa s tým vyrovnáme. Rozpočet máme nastavený tak, aby sme to zvládli,” povedal na dnešnej tlačovej konferencii manažér Lubomír Vlk.

Nováčik v lete neposilňovala o veľké mená. Prišli Martin Toml (Mladá Boleslav), Tomáš Okleštěk (Znojmo), Radek Voltr (Slavia) a Pavol Jurčo (Dunajská Streda).Pre kouča Jozefa Webera je však podstatnejšie, že mu zostala os úspešného celku.

“To bola naša priorita, aby kostra zostala pohromade. Myslím, že sa to podarilo a predĺžili sa zmluvy s hráčmi ako Hošek , Šisler, Eismann alebo Moravec, natvrdo sa urobil prestup Budinskeho. Takže po tejto stránke môžeme byť spokojní, “ vyhlásil Weber.

Karviná naproti tomu z kádra uvoľnila Pospěcha, Vaňka, Glaser alebo Urgelu. “Chceme profitovať z toho, že zostava je nejakým spôsobom ustálená a väzby tam fungujú. Hlavne doma by sme chceli hrať aktívne a otvorený futbal.Je jasné, že narazíme na kvalitnejšie tímy ako v druhej lige a bude to ťažšie, ale budeme sa o to snažiť, “ uviedol Weber.

V snahe o aktívny futbal bude Karvinskej podporovať publikum a tesný kontakt s hľadiskom na novovybudovanom štadióne za takmer 300 miliónov korún, ktorý bol v lete uvedený do prevádzky. Záujem o permanentné vstupenky bol medzi divákmi od začiatku výrazný.

“Čo viem, tak sa ich predalo asi dvetisíc a to je naozaj oveľa viac, ako sme čakali. Nemôžem povedať nič iné, že nás taký záujem teší a budeme sa snažiť to divákom vrátiť výkony na ihrisku, “ povedal Weber.

Karviná napriek tomu zostáva nohami na zemi a jej hlavným prianím zostáva záchrana. < i> “Čaká nás oveľa ťažšie súťaž, lepšie tímy.Ale verím, že je v našich silách ligu pre Karvinú udržať, “ povedal Weber.

Jeho mužstvo ligu začne cez víkend v Jablonci. Domáce premiéra ho čaká budúcu sobotu proti Brnu.