Devätnástka v boji o ME čakajú Maďarsko, Škótsko a Rakúsko

Slovenská reprezentácia do 19 rokov sa v záverečnej fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy stretne s Maďarskom, Škótskom a Rakúskom. Rozhodol o tom dnešné žreb v sídle UEFA v Nyone. Na šampionát, ktorý v júli privíta Gruzínsko, prejdú víťazi siedmich skupín. Česi budú 22. až 27. marca kvalifikačnú skupinu hostiť.

“Myslím, že máme pomerne priaznivý žreb. Určite existuje šanca, aby sme aj túto časť kvalifikácia zvládli,” povedal tréner devätnástka Jan Suchopárek. “Rakúsko poznáme, hrali sme s nimi v júni a v divokom zápase vyhrali 4: 3. Maďarsko som tiež už videl v akcii a ide o veľmi dobre technicky vybavený tím so silnými štandardnými situáciami.Škótska možno očakávať typicky ostrovný futbal s množstvom súbojov a výborne zvládnutú taktikou, “ dodal vicemajster Európy z roku 1996.

Súpera pre záverečné boje o šampionát sa dozvedel aj český výber do 17 rokov, ktorý nastúpi proti Anglicku, Slovinsku a Bosne a Hercegovine, ktorá bude usporiadateľom skupiny. Miesto na turnaji, ktorý bude hostiť Chorvátsko, si zabezpečí víťazi ôsmich skupín a sedem najlepších tímov z druhých miest.

“Vzhľadom na tomu, že sme figurovali až vo štvrtom koši, tak sme mohli dostať aj ťažšie kombináciu súperov. Každopádne v tejto vekovej kategórii je všetko dosť nevyspytateľné, na ihrisku sa naozaj môže stať čokoľvek.Bude záležať na každom jednotlivom zápase, chyby sa tu trestajú viac ako v dospelom futbale, “ uviedol tréner Václav Kotal.

” Anglicko je samozrejme veľmi atraktívny pre každého. Slovinsko a Bosna zase môžu čiastočne pripomínať Čiernu Horu, s ktorou sme teraz odohrali prípravné zápasy. To môže slúžiť ako dobrá previerka, “ dodal kouč sedemnástky.

Oba mládežnícke výbery sa dnes tiež dozvedeli súpera pre prvú časť kvalifikácie majstrovstiev Európy v roku 2018. devätnástka sa stretne v Luxembursku s domácim výberom, Škótskom a Arménskom a do ďalšej fázy postúpia dva tímy. sedemnástka v domácom prostredí čakajú Turecko, Izrael a Arménsko, ďalej pôjdu prvé dva tímy a štyri najlepšie celky z tretích miest.