Bratský duel Škodou by rád opäť vyhral mladší Michal

Bratia Milan a Michal Škodové podstúpi v lige už piaty súrodenecký súboj v živote. Pred stredajšej dohrávkou 1. kola medzi domácim Brnom a Slaviou vyznieva bilancia lepšie pre tridsaťročného slavistov Milana, ktorý prehral iba v poslednom vzájomnom meraní síl pred rokom v Brne 0: 1. Vtedy o výsledku rozhodol jeho o dva roky mladší brat Michal, ktorý sa netají túžbou teraz úspech zopakovať.

Optimizmus mu dodáva tiež jeho momentálnej strelecká forma, v štyroch posledných zápasoch zaznamenal päť gólov. “Zatiaľ som podarenejšia formu v kariére nemal. Tento rok na jar som dal tiež päť gólov, ale nepadli v takej sérii. Potreboval som na nich šesť stretnutí,” povedal novinárom Michal Škoda, ktorý do Brna prišiel pred štyrmi lety z pražského Strizkov.V lige si pripísal zatiaľ 84 štartov a strelil 18 gólov.

Priznal, že vzájomné súboje sú pre oboch bratov svojím významom odlišné od iných prvoligových duelov. Z doterajších štyroch konfrontácií Michal Škoda odohral dva zápasy v brnenskom drese a dva pri hosťovaní v Českých Budějoviciach. Úspešnejší je zatiaľ brat, pretože má na konte dve víťazstvá a jednu remízu. “Veľa sme spolu súťažili už v mladosti. Stále sme o niečo hrali. A brat často vyhrával,” povedal Michal Škoda.

Nedovolí si ale staršieho brata pred prestížnym súbojom hecovať. “Ani ho nebudem vyzývať k nejakej stávke. Pravidelne spolu ale komunikujeme.Naposledy ma brácha pochválil, že mám dobrú formu, “ uviedol.

Slavia vyhrala štyri posledné zápasy bez inkasovaného gólu, Brňany preto majú pred súperom zdravý rešpekt. ” Pokúsime sa nadviazať na naše posledná víťazstvo v Jablonci, ktoré sme po predchádzajúcej nevydarenej bilanciu veľa potrebovali. Optimálny výsledok by bol 3: 2 pre nás. A ja by som dal tri góly a brácha dva, “ navrhol ideálny scenár Michal Škoda s úsmevom.

V kariére už prešiel v zostave rôznymi posty. V žiakoch začínal ako stopér, potom hral na kraji obrany . Teraz zakotvil na mieste podhrotového útočníka, ktoré pre neho našiel predchádzajúci tréner Brna Václav Kotal.


Nič na jeho úlohu nezmenil ani kouč Svatopluk Habanec. “Úlohy mám stále rovnaké.Toto miesto mi maximálne vyhovuje, “ povedal Michal Škoda.

Popísané produkty, ktoré si kúpite v obchode: shop s nábytkom pre deti – BabyNabytek.sk