Anglicko – Island 1: 2. Nováčik EURO oslavuje historický postup do štvrťfinále

Futbalisti Islandu otočili na majstrovstvách Európy osemfinále s Anglickom a po prekvapivej výhre 2: 1 postúpili pri prvej účasti na šampionáte do štvrťfinále. V ňom sa najmenší účastník turnaja v histórii v nedeľu stretne s domácou Francúzskom. Favorita síce poslal do vedenia kapitán Wayne Rooney, vzápätí ale vyrovnal Ragnar Sigurdsson a druhý gól pridal Kolbeinn Sigthórsson.

Zápas pritom pre Anglicko nemohol začať lepšie. Do základnej zostavy sa vrátil kapitán Rooney a priblížil sa ďalšiemu rekordu. Tridsaťročný stredopoliar, ktorý je najmladším aj najlepším strelcom reprezentácie, nastúpil ku 115. zápasu v národnom tíme a na druhom mieste historického poradia sa vyrovnal Davidovi Beckhamovi.Viac štartov má len brankár Peter Shilton (125).

A bol to práve Rooney, kto už v piatej minúte otvoril skóre. Presnú ranou k pravej žrdi premenil penaltu po faule brankára Halldórsson na Sterlinga. Lenže vedenie Anglicku vydržalo len niekoľko sekúnd – po dlhom aute sa k lopte dostal stopér Ragnar Sigurdsson a vyrovnal.

Anglicko mala naďalej prevahu, ale do vedenia išiel severský nováčik. V 18. minúte po vydarené kombinácii vystrelil z hranice vápna Sigthórsson, a aj keď si gólman Hart na loptu siahol, ten sa pomaly dokutálel za čiaru.Vyrovnať mohol chvíľu na to Kane, ale jeho ranu pod brvno vytiahol brankár Halldórsson.

Tiež v druhom polčase mala Anglicka viac z hry, ale nedokázala si poradiť s organizovanou obranou súpera, a tak sa do prvej vážnej šance dostal Island. V 55. minúte sa po rohovom kope dostal k lopte Ragnar Sigurdsson, ale nožnicami poslal loptu priamo do Hartovej náručia.

Trápenie favorita pokračovalo a nepomohlo ani striedanie Vardyho, ktorého únik na poslednú chvíľu zastavil milimetrovým sklzom skvele hrajúci Ragnar Sigurdsson.Z brejku mohol naopak osem minút pred koncom rozhodnúť Gunnarsson, Harta však neprekonal.

Anglicko, ktorá na výhru vo vyraďovacích bojoch veľkých turnajov čaká od roku 2006, sa už na nič nezmohla a len pár dní po odhlasovaní odchode z Európskej únie sa rozlúčila aj s európskym šampionátom. Island sa naopak postaral o jednu z najväčších senzácií v histórii Eura.

Anglicko – Island 1: 2 (1: 2)

Branky: 5. Rooney z pen. – 6. R. Sigurdsson, 18. Sigthórsson. Rozhodca: Skomina – Praprotnik, Vukan – Jug, Vinčič (všetci Slovin.). ŽK: Sturridge – G. Sigurdsson, Gunnarsson. Diváci: 33.901.

Zostavy:

Anglicko: Hart – Walker, Cahill, Smalling , Rose – Alli, Dier (46. Wilshere), Rooney (86. Rashford) – Sturridge, Kane, Sterling (60. Vardy).Tréner: Hodgson.

Island: Halldórsson – Sävarsson, Árnason, R. Sigurdsson, Skúlason – Gudmundsson, G. Sigurdsson, Gunnarsson, Bjarnason – Sigthórsson (78. E. Bjarnason) , Bödvarsson (89. Traustason). Tréneri: Hallgrímsson, Lagerbäck.

Domáci: 4. Rooney

Hostia: 6. R. Sigurdsson, 18. Sigthórsson

Zostavy

Domáci: Hart – Walker, Cahill, Smalling, Rose – Alli, Dier (46. Wilshere), Rooney (C) (87. Rashford) – Sturridge, Kane, Sterling (60. Vardy).

Hostia: Halldórsson – Sävarsson, Árnason, R. Sigurdsson, A. Skúlason – Gudmundsson, G. Sigurdsson, Gunnarsson (C), B. Bjarnason – Sigthórsson (77. E. Bjarnason), Bödvarsson (89.Traustason).

Náhradníci

Domáci: Forster, Heaton, Bertrand, Clyne, Stones, Barkley, Henderson, Lallana, Milner, Wilshere, Rashford, Vardy

Hostia: Jónsson, Kristinsson, Bjarnason, Hauksson, Hermannsson, Magnússon, Hallfredsson, Ingason, Sigurjónsson, Traustason, Finnbogason, Gudjohnsen

Všetko o EURO 2016 vo Francúzsku nájdete TU & gt; & gt; & gt;

Islandský kapitán Aron Gunnarsson v eufórii po výhre nad Anglickom a postupu do štvrťfinále EURO

Témy: šport, futbal, euro 2016, majstrovstvá európy, osemfinále, anglicko, Island