Ako hráč už Ščasný Angličanmi porazil, teraz chce uspieť ako tréner

Keď Sparta pred 33 rokmi naposledy porazila v pohároch anglického súpera, bol pri tom Zdeněk Ščasný ako hráč a na výhre 3: 2 nad Watfordom sa vtedy dokonca podieľal víťaznú bránkou. Teraz tréner letenského celku verí, že v úvodnom zápase Európskej ligy v Southamptone bude u ďalšieho víťazstva.

“Na ten zápas si pamätám veľmi dobre, pretože som moc gólov nedával,” povedal päťdesiatdeväť ročný kouč na tlačovej konferencii. “Gól som dal hlavou po tom, čo sme viedli 2: 0 a súper vyrovnal. Ak je to naša posledná víťazstvo, tak je to smutný,” dodal Ščasný.

Sparta vtedy v pohára UEFA najprv vyhrala vo Watforde 3: 2, potom v domácej odvete dokonca 4: 0 a postúpila do štvrťfinále.V ňom si letenský celok zahral tiež v minulom ročníku.

Zajtra sa Ščasný bude musieť zaobísť bez Ondreja Zahustela a Tomáša Rosického, ktorý sa nedávno vrátil do Sparty po desiatich rokoch v Arsenale. Pred prvým zápasom základnej skupiny tak pomáhal dávať dokopy informácie o súperovi. “Je to škoda, že nemôže hrať, pretože tu strávil veľa rokov,” uviedol Ščasný.

“Southampton pozná veľmi dobre, ale predovšetkým hráča, pretože zmenili trénera a hrajú iným spôsobom hry, “ pridal letenský kouč, ktorý si prínos veľké posily pochvaľuje aj napriek tomu, že zatiaľ odohrala len dvadsať minút. “Tomáš má v kabíne obrovský rešpekt a autoritu.Naše debaty sú prínosné po všetkých stránkach, “ dodal.

Nastúpiť by naopak už mohli Bořek Dočkal s Martinom Frýdku. ” Ešte nejaké rébusy riešime. Môže sa stať, že by sa objavili v základnej zostave, ale nie je to pravdepodobné. Obaja trénujú s mužstvom, takže uvidíme, “ vyhlásil Ščasný.

Southampton v anglickej lige ešte nevyhral, ​​tréner Sparty ale očakáva ťažký zápas. ” Majú ohromné ​​nasadenie, čo je samozrejmosť.Majú tiež veľmi dobrý prechod do útoku a hlavne veľmi dobré kreatívne hráča smerom dopredu, ktorí často menia pozície, “ povedal Ščasný.

” Čo je tiež veľmi nepríjemné, tak aj keď tu súperovi hrajú treba vyrovnanú hru, tak si Southampton vždy vytvoril v určitých pasážach veľký tlak, “ uviedol letenský kouč.